Inspirujące pomysły na oświetlenie hotelu

Lampy zamontowane w hotelowym pokoju

Piękny i funkcjonalny wystrój wnętrz hotelowych zdecydowanie przyciąga turystów i umila im pobyt. Właściwie dobrane i rozmieszczone oświetlenie wyeksponuje walory naszego obiektu i zwiększy poczucie komfortu oraz relaksu. Jakie lampy LED sprawdzą się najlepiej w tego typu przestrzeni? Poznaj nasze propozycje!

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie – właśnie dlatego warto zadbać o to, aby nasi goście poczuli się u nas jak w domu, zaraz po przekroczeniu progu naszego hotelu. Światło niemęczące oczu i unikatowe rozwiązania są czymś, co na pewno wpłynie na pozytywny odbiór obiektu. Warto więc zacząć od zadbania o atrakcyjne oświetlenie w punkcie recepcyjnym oraz na korytarzach prowadzących do pokoju i stref relaksu, takich jak basen i sauna.

Świetlówki ledowe mogą przywodzić na myśl skojarzenia z dużymi marketami, halami lub biurami. Faktycznie, znajdują one zastosowanie w tych miejscach, jednak kreatywne podejście i pomysłowość mogą poskutkować nietuzinkowymi rozwiązaniami – między innymi właśnie z użyciem świetlówek. Przyjrzyjmy się kilku sprawdzonym rozwiązaniom i propozycjom oświetleniowym skrojonych na potrzeby właścicieli hoteli.

Na dobry początek

Oświetlenie hotelu

Lampa wisząca Nowodvorski 8850 Luksor L

Recepcję można śmiało uznać za serce hotelu. Powinna ona godnie i z dumą reprezentować obiekt i główny zamysł towarzyszący jego twórcom. Luksusowe miejsca wymagają właściwej oprawy i perfekcyjnego wykończenia. Pomóc w tym mogą liczne dodatki, rzeźby, czy wykorzystane materiały (np. marmurowy blat). Prędzej czy później wzrok gości powędruje ku górze, dlatego kluczem do sukcesu jest dobór pięknej oprawy świetlnej.

Polska marka Nowodvorski wyróżnia się bardzo nowoczesnym designem i przykładaniem uwagi do najmniejszych detali swoich produktów. Ich lampy są więc doskonałym wyborem do reprezentacyjnych miejsc, takich jak hol i recepcja. Przeglądając ofertę lamp Nowodvorski można spotkać wiele opraw, które zachwycają już w pierwszej chwili, gdy kierujemy na nie wzrok.

Takim modelem jest niewątpliwie lampa wisząca Nowodvorski Luksor L. Występuje ona w dwóch wersjach kolorystycznych, w szykownej czerni i szlachetnym złocie, oraz w dwóch rozmiarach: małym i dużym. Finezyjnie powyginane metalowe pręty tworzą obiekt przypominający klatkę. Odkryta żarówka jest klasycznym wyborem do wnętrz urządzonych w industrialnym stylu. Argumentem, który przemawia na jej korzyść jest także bardzo przystępna cena.

Prosta forma kluczem do sukcesu

Oświetlenie hotelu

Lampa wisząca Nowodvorski 8914 EYE

Szukając rozwiązań oświetleniowych do minimalistycznych przestrzeni, warto zwrócić uwagę na oprawę Nowodvorski 8914 EYE. Czarne zawiesie doskonale współgra ze złotym kloszem. Jeśli zdecydujemy się na tę lampę, warto rozważyć dokupienie kilku egzemplarzy – pozwoli nam to na zbudowanie estetycznej, stopniowanej konstrukcji. Dzięki temu uzyskamy niespotykany efekt i nadamy naszemu hotelowi unikatowego charakteru.

Lampy ledowe są świetnym wyborem nie tylko ze względu na różnorodność form, w jakie ubierają je designerzy, ale także ze względu na oszczędności, jakie generują. Z pomocą technologii LED w naszym portfelu zostaje więcej pieniędzy, które w przypadku starszych rozwiązań oświetleniowych musielibyśmy przeznaczyć na opłaty za energię elektryczną. Oprawami godnymi uwagi są również m.in. modele Nowodvorski 8671 Pear oraz Nowodvorski 5764 Globe.

Podążaj za światłem

Oświetlenie hotelu

Świetlówka LED Greenie T8 Professional

Czas na spacer wzdłuż przytulnych korytarzy hotelu. W tym przypadku doskonale odegra swoją rolę polska firma Greenie specjalizująca się w oświetleniu LED. Wysoka pozycja na rynku i duże zaufanie klientów nie są przypadkiem – ich produkty wyróżniają się wyjątkowo dobrą jakością, szerokim zastosowaniem i funkcjonalnością.

Przykładem lampy, która doskonale sprawdzi się w większych przestrzeniach może być świetlówka LED Greenie T8 Professional. Zapewnia ona stałe, jasne i naturalne światło niedrażniące oczu. To świetny zamiennik świetlówek fluorescencyjnych. Aluminiowa obudowa pozwala na zachowanie niezmiennych parametrów oświetleniowych przez bardzo długi czas. Jest ona dostępna w wielu wersjach – możemy wybierać spośród różnych barw światła, matowych lub przezroczystych przesłon mocnych diod, różnej mocy, jasności i wydajności świetlnej. Obrotowe końcówki umożliwiają montaż świetlówek w dowolnych oprawach.

Biorąc pod uwagę wszystkie nasze sugestie możecie być pewni z satysfakcji, jaką przyniesie wam efekt końcowy instalacji wybranego oświetlenia. Macie już narzędzia, czas przystąpić do działania!