Lampa wisząca metalowa – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Lampa wisząca metalowa zamontowana w domu

Artykuł partnera.

Lampy metalowe wiszące przeżywają swój renesans. Coraz częściej goszczą w aranżacji wnętrz. Ty też chcesz mieć takie oświetlenie u siebie w domu? Nie wiesz, na który model się zdecydować? Oto kilka przydatnych podpowiedzi. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Liczba źródeł światła w lampie

Zanim wybierzesz lampę, zastanów się, gdzie zamierzasz ją umieścić i ile źródeł światła tak naprawdę potrzebujesz. Jak to ocenić? Najbardziej miarodajnym „wskaźnikiem” będzie powierzchnia użytkowa pomieszczenia. Szacuje się, że na jeden metr kwadratowy powinno przypadać średnio 300 lumenów. Wiele zależy również od charakteru danej przestrzeni.  Każde wnętrze wymaga nieco innych rozwiązań:

  • Kuchnia – w tym przypadku im jaśniej, tym lepiej. Poszczególne strefy robocze muszą być bardzo dobrze oświetlone. Dotyczy to zresztą również przestrzeni nad stołem, przy którym rodzina spożywa obiady, śniadania czy kolacje (400-700 lumenów na metr kwadratowy).
  • Salon – jeśli pokój dzienny pełni jednocześnie funkcję czytelni i bawialni, zainwestuj w cztery lub sześć metalowych lamp wiszących z wbudowanymi ściemniaczami i rozmieść je równomiernie w przestrzeni.
  • Łazienka – zamontuj w niej oświetlenie ogólne i miejscowe (na przykład nad umywalką) o łącznej mocy 400 lumenów na metr kwadratowy
  • Sypialnia – jest miejscem wypoczynku i regeneracji po ciężkim dniu pracy. Nie musisz w niej instalować intensywnego oświetlenia (zwykle wystarczy 200 lm/m²).

Jakość wykonania metalowych lamp wiszących

Jak sprawdzić, czy upatrzoną przez Ciebie lampę wiszącą cechuje wysoka jakość wykonania? Zwróć uwagę na specyfikację techniczną danego produktu, a dokładniej rzecz ujmując parametry materiałów, z których został wytworzony. Duże znaczenie mają kwestie związane z wytrzymałością i odpornością poszczególnych surowców na uszkodzenia mechaniczne, na przykład pęknięcia, zarysowania lub odkształcenia. Niemniej istotne są tak zwane opcje dodatkowe (obecność wspomnianych wcześniej ściemniaczy, możliwość stosowania żarówek LED itp.)

Wybieraj renomowane wyroby pochodzące od sprawdzonych dostawców, takich jak Światło i Styl. To bardzo dobry sklep z oświetleniem, który prowadzi sprzedaż w Internecie. Jego niewątpliwym atutem jest duże doświadczenie w branży oraz zróżnicowany asortyment. Oferuje wyroby czołowych marek o ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku (Italux, Rabalux itp.).

Estetyka metalowych lamp wiszących

Opisywane oświetlenie różnicuje nie tylko liczba punktów świetlnych czy jakość wykonania, ale również styl. Każda lampa wisząca metalowa na swiatloistyl.pl odpowiada nowoczesnym trendom we wzornictwie. W tym popularnym sklepie internetowym znajdziesz kilkadziesiąt modeli w rozmaitych wariantach kolorystycznych – poczynając od klasycznej czerni, poprzez dymiony grafit, a na złocie, srebrze czy zieleni kończąc. Pamiętaj, że tego typu rozwiązania pasują nie tylko do wnętrz industrialnych i nowoczesnych. Możesz je również umieścić w pomieszczeniach urządzonych w duchu glamour, a nawet scandi (połączenie chłodnego metalu z „ciepłym” drewnem tworzy efekt „wow”).