Co zabrać na camping?

Rozłożony duży camping przy lesie

W końcu nadszedł czas, aby wybrać się na wymarzone wakacje pod namiotem! Słońce będzie świecić, powietrze smakuje lepiej niż w jakimkolwiek innym miejscu w mieście i nic nie będzie cię rozpraszać. Ale zaraz – co, jeśli coś pójdzie nie tak? To, co sprawi, że twoje doświadczenie będzie jeszcze przyjemniejsze, to upewnienie się, że nie tylko spakowałeś wystarczającą ilość jedzenia i wody, ale także zadbałeś o te wszystkie drobiazgi i inne akcesoria przydatne na campingach.

Campingowe must have

Jeśli wybierasz się na przygodę na świeżym powietrzu, ważne jest, aby być przygotowanym na każdą sytuację. Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt i przygotuj sobie listę rzeczy, które musisz zabrać. O czym należy pamiętać?

  • Meble turystyczne

Wybierasz się na kilkudniowy biwak? Z pewnością ucieszy cię fakt, że zamiast krzątać się ze śniadaniem w namiocie, możesz wziąć wszystko, co potrzebne i rozłożyć się na zewnątrz. Przydatne będą tutaj meble turystyczne, takie jak na przykład stolik składany czy krzesło kempingowe. Przydadzą się do odpoczynku podczas wędrówki, przed namiotami czy nad wodą. Warto je mieć, ponieważ zapewniają komfort, a nie zajmują dużo miejsca.

  • Karimata, materac, mata samopompująca

Jeśli nasz camping odbywa się w namiocie, musimy na czymś spać. Żeby było nam jak najcieplej i najwygodniej, warto wybrać karimatę, materac czy matę samopompującą. Karimata zajmie najmniej miejsca, ale może być niewygodna. Materace czy maty samopompujące zajmą zdecydowanie więcej miejsca, ale będą też wygodne, a my nie będziemy wstawać obolali. Oczywiście konieczne są jeszcze śpiwory, warto też zabrać małą poduszkę.

  • „Drobnica” 

Rzeczy, o których łatwo zapomnieć, a które mogą się przydać – na przykład mały młotek, żeby wbić „śledzie” namiotu do ziemi. Warto mieć ze sobą również zapałki – przydadzą się do rozpalenie grilla czy ogniska. Z pewnością przyda się również power bank – chyba że chcesz się odciąć od technologii.

  • Kuchenka turystyczna

Camping to przede wszystkim zabawa na świeżym powietrzu, ale co ugotować, gdy nie ma ognia lub pada deszcz? Kuchenka turystyczna może być umieszczona w namiocie i przyda się w czasie złej pogody. Warto zabrać ją ze sobą, by mieć możliwość przygotowania ciepłego posiłku bez względu na pogodę.

  • Rozrywka

Najlepszym sposobem na spędzenie przyjemnego czasu na kempingu jest zabranie ze sobą czegoś, co zapewni nam rozrywkę. Gry takie jak karty czy puzzle są świetne na deszczowe dni, kiedy nic innego nie wydaje się atrakcyjne, a poza tym nie wymagają od użytkownika zbyt wiele wysiłku.

  • Inne akcesoria i przedmioty

Te drobne przedmioty pozwolą nam uniezależnić się od warunków panujących na naszym kempingu. Należą do nich ekspresy do kawy, liofilizowane jedzenie pozwalające szybko zaspokoić głód, akcesoria kuchenne, otwieracz do wina, latarki które mogą służyć w sytuacjach awaryjnych; przenośne prysznice i toalety.

Warto też zabrać papier toaletowy i ręczniki papierowe, mokre ściereczki oraz oczywiście apteczkę, która powinna być jednym z priorytetów.